kontakt@brzdacenalace.pl

+48 696 089 781

Dom, ogród, grupa

Niewielkie i przyjazne przedszkole, przeznaczone dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat, mieści się w cichej okolicy, w pięknym domu na Starych Bielanach. Maluchy mogą również przebywać w malowniczym ogrodzie, co sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu i wspomaga ich rozwój.

Niewielka liczba dzieci pozwala uważnie obserwować postępy małych podopiecznych i czynnie reagować na ich potrzeby. Dzięki mieszanej wiekowo grupie dzieci przebywają w naturalnie zróżnicowanym środowisku.

Dzieci są pod stałą opieką psychologa i logopedy. Istnieje także możliwość indywidualnej terapii. Współpracujemy z Pracownią Rozwoju Dziecka i Rodziny "Etapy"

Muzyka, plastyka, angielski

Ciekawe zajęcia zapewnią Twojemu dziecku rozwój naturalnych talentów oraz twórczo spędzony dzień. Codziennie odbywają się zajęcia ruchowo-muzyczne. Przy dźwiękach gitary dzieci poznają nowe piosenki, tańczą i bawią się. Zajęcia muzyczne prowadzone metodą Gordona wzbogacają słownik melodyczny i rytmiczny, a także ułatwiają rozwój mowy brzdąców. Plastyka rozwija zdolności manulane i pozwala na swobodną, twórczą ekspresję. W ogrodzie brzdące uczestniczą w hodowaniu i pielęgnowaniu roślin, a dzięki zajęciom prowadzonym po angielsku maluchy w naturalny sposób rozwijają kompetencje językowe.

Dbamy o to, aby zapewnić dzieciom czas na samodzielną, spontaniczną aktywność oraz swobodną zabawę w przedszkolu i w zielonym otoczeniu, w ogrodzie.

Więcej o programie zajęć...
Zamknij

Zintegrowany program nauki przez zabawę

Programu edukacyjny brzdąców wykorzystuje potencjał dzieci i ich naturalną skłonność do odkrywania świata i zdobywania wiedzy. Uczymy poprzez zabawę i doświadczanie tak, aby każde dziecko kończące edukację w przedszkolu „Brzdące na łące” miało pozytywne skojarzenia z nauką i w sposób spontaniczny i radosny podchodziło do stawianych przed nim zadań.

Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, co pozwala dostosować poziom trudności stawianych przed dziećmi zadań do ich możliwości. Młodsze Brzdące (2,5-3,5 roku) poprzez udział w zajęciach rozwijają zdolności manualne, pamięć, a także koncentrację i uwagę, aby stopniowo przygotować się do udziału w zajęciach dla starszych Brzdąców.

W ramach zintegrowanych zajęć przedszkolnych dla dzieci 4 i 5-letnich prowadzone są:

Nauka czytania

Dzieci wcześnie czytające posiadają zwiększoną aktywność mózgu. Brzdące uczą się czytać metodą globalnego czytania, która wykorzystuje dziecięcy potencjał do nauki, dzięki czemu dzieci uczą się szybko i chętnie.

Edukacja matematyczna

Zajęcia matematyczne dla 4-5-latków, to przede wszystkim łamigłówki i gry oparte na liczeniu, mierzeniu i rachowaniu. Elementem nauki myślenia logicznego jest także nauka gry w szachy.

Edukacja przyrodnicza

W ramach zajęć przyrodniczych dzieci nie tylko pielęgnują wyhodowane przez siebie rośliny oraz zbierają owoce w ogrodzie, ale także poznają zjawiska fizyczne, które można zaobserwować w przyrodzie, wykonują różnorodne doświadczenia przyrodnicze, a nawet chemiczne.

Umuzykalnianie i edukacja plastyczna

Zajęcia plastyczne, a także wspólne muzykowanie, to stałe elementy dnia brzdąców. Na zajęciach plastycznych dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne. Tworząc rozładowują swoje emocje, a także rozwijają wyobraźnię. O rozwój muzyczny dbamy poprzez naukę piosenek, zabawy rytmiczne i ruchowe. W edukacji muzycznej wykorzystujemy elementy metody Gordona.

Edukacja językowa

Uczymy języka tworzą naturalne warunki, a więc prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe w języku angielskim. Dzieci na zajęciach poznają angielskie piosenki, słuchają bajek w tym języku, a także uczestniczą w zabawach prowadzonych w języku obcym. Elementem zajęć jest także nauka czytania globalnego w języku angielskim.

Ruch

Wszystkie nasze zajęcia uwzględniają naturalną potrzebę ruchu. Dbamy o pozytywne nastawienie dzieci do aktywności fizycznej nie tylko aranżując ćwiczenia sportowe na zajęciach, ale także podejmując tematykę związaną z aktywnym stylem życia na zajęciach.

Zabawa, rozwój, atmosfera

„Brzdące na łące”, to przedszkole, które stawia na edukację poprzez zabawę. Bawiąc, wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i fizycznym, a rodziców w procesie wychowawczym.

"Brzdące na łące" zagwarantują Twojemu dziecku ciepłą, przyjazną atmosferę; profesjonalną opiekę oraz ciekawe, rozwijające społecznie i intelektualnie zajęcia.

Otwarte - od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00. W ciągu dnia - 4 smaczne posiłki oraz dostęp do niesłodzonych napojów przez cały dzień.

 

SPACER 3D po przedszkolu - kliknij tutaj

Przedszkole godne polecenia pod każdym względem! Atmosfera przyjazna dzieciom, co widać po Brzdącach – zadowolone, uśmiechnięte i lubiące Panie, które tu, pracują. Kadra dobrze przygotowana do pracy z dziećmi, dużo cierpliwości i chęci do organizowania przeróżnych zabaw angażujących dzieciaczki zarówno umysłowo, jak i ruchowo. Dużo muzyki, zajęć plastycznych, nauki dobrego zachowania w sposób przyjazny dzieciom oraz czytania książeczek sprawia, że mój synek wprost uwielbia to miejsce!

(Agnieszka, mama Wojtka)

Najwspanialsze miejsce dla dzieci z najlepsza opieka pod słońcem:) serdecznie polecam.

(Magdalena, mama Antka)

Do góry ^